“Мої альбоми – це саундтрек мого життя”, - заявила Марія Бурмака, презентуючи публіці свій дев’ятий диск із непретензійною назвою: “Марія Бурмака. №9”. Хоча сама співачка і її творча група з визначенням “непретензійний” не надто погоджуються, адже цифра 9 у східній філософії іде після вісімки – знаку безконечності, та й взагалі, “це дуже хороша цифра”.
Хорошим виявився і новий альбом, який, як і один із попередніх – “Міа” презентує стильну, ритмічну, енергійну і драйвову музику Марії Бурмаки. І не тільки музику – усі слова пісень теж написані нею (за винятком однієї, створеної “у співавторстві” з донькою Яринкою, про що зазначається на конверті диску). А це уже гарантує певний стиль – хто-хто, а Бурмака чи не єдина на нашій естраді, хто співає не просто тексти, а справжню поезію. Та й музичний почерк її навряд чи сплутаєш із кимсь іншим: хоча з часів, коли 18-річна студентка Харківського університету вперше заспівала “На Аскольдовій могилі” на слова Тичини та слобожанську весільну пісню, багато води спливло, місце “дівчини з гітарою” на українській естраді так і лишилося вакантним. Тому час від часу Марія Бурмака на концертах знову бере до рук інструмент – цього разі не акустичний, а електро – і розбавляє потужний драйв вишуканою лірикою. Зрештою, це теж невід’ємна ознака стилю від Бурмаки.
Обкладинку диску прикрасила картина Жені Гапчинської “П'ю щастя”, написана, як призналася сама художниця, під впливом пісень Бурмаки. Ця та інші картини незабаром ляжуть в основу анімаційного кліпу на пісню “Тільки мовчи”, що теж увійшла до альбому. Для любителів музики з відео фірма Hunter Мusic Ukraine, що випустила диск, включила і два кліпи на пісні “Той, той” та “Не бійся жити”. Сама ж Марія Бурмака формулу свого щастя бачить у тому, щоб, як і Цезарія Еверанс вийти в 72 роки на сцену з таким же складом музикантів, і побачити таку ж натхненну публіку.
Компакт уже надійшов у продажу і, судячи з того, що ціна його досить помірна, скоро зможе потрапити до фонотеки будь-якого меломана. Чи у ліцензійному, чи – в піратському варіанті. Щодо останнього, то Марія призналася, що вона уже пережила стан тихої радості від того, що її альбомами зацікавилися пірати (які, як відомо, копіюють тільки найкраще), і тепер це для неї буде великою прикрістю. Все ж таки цивілізований ринок, що потроху утверджується в Україні, гарантує повагу і до авторських прав, і до самого автора. А самоповага – це теж високе мистецтво.
Наталка Позняк-Хоменко
|